TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

W rywalizacji o zakwalifikowanie się do Eliminacji wojewódzkich w zmaganiach drużyn szkół powiatu pyrzyckiego brało udział 12 szkół podstawowych oraz 6 gimnazjów. Szkoły były reprezentowane przez 3 osobowe drużyny wyłonione w eliminacjach szkolnych i gminnych. Komisja sędziowska, oceniała zmagania w konkurencjach: testu sprawdzającego znajomość przepisów ruchu drogowego, jazdy rowerem w miasteczku ruchu drogowego, pomocy przedmedycznej. Przeprowadzenie konkurencji przebiegało w sposób niezwykle sprawny dzięki ogromnemu zaangażowaniu funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach. Wszyscy uczniowie wykonywali również zadania sprawnościowe po torze przeszkód pod fachowym okiem pana Jana Utnika oraz Andrzeja Domagały.

W klasyfikacji zespołowej szkół podstawowych:

I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Jesionowie, która zakwalifikowała się do Eliminacji Wojewódzkich,

II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Kłodzinie,

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Żabowie.

W klasyfikacji indywidualnej największą ilość punktów wśród uczniów szkół podstawowych uzyskali:

I miejsce i nagrodę - rower górski otrzymał: Krystian Pospychała z SP w Okunicy

II miejsce i nagrodę - aparat cyfrowy CANON otrzymał: Michał Kotarski z SP w Jesionowie

III miejsce i nagrodę - pamięć flash Sony otrzymał: Jakub Kwiatkowski z SP w Kłodzinie

IV miejsce i nagrodę - odtwarzacz MP4 Sony otrzymał: Rafał Miśkiewicz SP nr 2 w Pyrzycach

V miejsce i nagrodę - słuchawki otrzymał: Jakub Mateusz Rojek z SP w Żabowie

VI miejsce i nagrodę - radio z CD i mp 3 otrzymał: Łukasz Huber z SP w Mielęcinie