V Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

W dniu 4 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Żabowie odbył się już V Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej zorganizowany przez pańtwo Andżelikę i Cezarego Siepka – zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego „Copernikus”. W tym roku turniej poświęciliśmy pamięci p. Jana Utnika – założyciela naszego klubu i wieloletniego dyrektora szkoły, który po ciężkiej chorobie zmarł miesiąc wcześniej

Na zaproszenie prezesa odpowiedziały cztery szkoły: SP Brzesko, NSP Przelewice, SP z OI Pyrzyce i SP Okunica, która niestety nie dotarła – w związku z tym SP Żabów wystawiła dwa zespoły.

O godzinie 16 prezes Siepka otworzył turniej witając zaproszonych gości: p. Burmistrz Pyrzyc Marzenę Podzińską, p.Grażynę Utnik, p.Iwonę Ksel, p.Mariusza Majaka, p.Huberta Łuszczyka, p.Tomasza Tyczkowskiego (współzałożyciela klubu) oraz dyrektora szkoły – p.Mirosława Staciwę dyrektora Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego – p.Piotra Olecha, opiekunów wraz z drużynami i rodziców. Po przekazaniu informacji organizacyjnych minutą ciszy uczczono śp. pana Jana. Rozegrano 10 meczów systemem każdy z Każdym, które wyłoniły zwycięzcę.

Najlepszymi i niepokonanymi - z bilansem bramek 20:0 – okazali się chłopcy z SP z OI Pyrzyce (op. P.Olech). Tuż za nimi ze stratą tylko jednej bramki SP Żabów I (op. C.Siepka), następnie NSP Przelewice (op. P. Bil), SP Brzesko (op. W. Zalewski) i SP Żabów II (op. C. Siepka).

Wszyscy uczestnicy otrzymali złote medale, czekoladowe Mikołaje i soczki, a każda drużyna puchar i dyplom. W przerwach między meczami zawodnicy mogli posilić się ciastem i ugasić pragnienie, a zaproszeni goście – sałatką i kanapkami oraz pyszną kawą z expresu.

Wyróżniono również najlepszych zawodników, dla których nagrody ufundowali: p. M.Majak i p. T.Tyczkowski:

• najlepszy strzelec (8 bramek) – GRACJAN KLIMEK (Żabów I)

• najlepszy zawodnik – JAN PAKUŁA (SP z OI Pyrzyce).

Uroczystego wręczenia nagród dokonali: p. G.Utnik, p. dyrektorzy oraz opiekunowie.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością - zaproszonym gościom, drużynom, a przede wszystkim rodzicom, którzy dzielnie kibicowali swoim pociechom. Dziękujemy tym, którzy przygotowali ciasto, a szczególnie p. Małgorzacie Tomaszewskiej i p. Agacie Konopackiej, które czuwały nad poczęstunkiem oraz p. Beacie Wójcik za posprzątanie całego bałaganu.

Już dziś zapraszamy na kolejny – VI Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej imienia Jana Utnika.

Do zobaczenia za rok!

organizatorzy